wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Alkohol etylowy do analizy chemicznej

Kontakt

Nowości w sklepie chemicznym on-line

123456

Najczęściej kupowane

Etylowy alkohol 96%, CZDA [64-17-5]
Etylowy alkohol 96%, CZDA [64-17-5]61,50 zł brutto50,00 zł netto
Etylowy alkohol bezwodny 99,8%, CZDA [64-17-5]
Etylowy alkohol bezwodny 99,8%, CZDA [64-17-5]67,65 zł brutto55,00 zł netto
12

Alkohol etylowy do analizy chemicznej

Data dodania: 10-07-2022
Alkohol etylowy jest organicznym związkiem chemicznym, należącym do grupy alkoholi. Wyglądem przypomina bezbarwną, przejrzystą ciecz o charakterystycznym winnym zapachu i piekącym smaku. Jest łatwopalny i dobrze miesza się z wodą. Stanowi doskonały rozpuszczalnik innych substancji.   W obecności powietrza pali się słabo widocznym, niebieskawym płomieniem.


Alkohol etylowy otrzymuje się podczas procesu fermentacji alkoholowej surowców zawierających cukry. Proces fermentacji alkoholowej zachodzi pod wpływem drożdży, które rozkładają glukozę na alkohol etylowy i dwutlenek węgla. Podstawowymi surowcami do produkcji etanolu są buraki cukrowe, kukurydza, ziemniaki, trzcina cukrowa, jęczmień oraz ryż. 

 

Identyfikacja substancji - alkohol etylowy

alt
Wzór chemiczny: C₂H₅OH
Synonimy: etanol
Postać fizyczna: bezbarwna, klarowna ciecz
Masa molowa: 46,07 g/mol
Gęstość: 0,79 g/cm³
Temperatura topnienia: 64-17-5-114°C
Temperatura wrzenia: 78°C
Numer CAS: 64-17-5
PubChem: 702
ADR: UN 1170

 

ZastosowanieAlkohol etylowy wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu. Najpopularniejsze zastosowanie znalazł w przemyśle spożywczym, gdzie wykorzystywany jest do produkcji napojów alkoholowych, ciast, tortów, octu spirytusowego lub aromatów. Mieszanina 95,6% etanolu z wodą jest popularnie nazywana spirytusem. Ze względu na właściwości bakteriostatyczne, bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze, wykorzystywany jest jako środek dezynfekujący. Badania pokazują, że najsilniejsze działanie biobójcze wykazują wodne roztwory alkoholi o stężeniu 60-90%. Alkohol etylowy, jako rozpuszczalnik znalazł zastosowanie w przemyśle kosmetycznym oraz farmaceutycznym. Etanol można znaleźć wielu preparatach leczniczych jako środek konserwujący, przeciwbakteryjny lub dezynfekujący. Używany jest również podczas produkcji paliwa, farb, perfum oraz kleju.
 

Alkohol etylowy CZDA - 96% i 99,8% - do użytku w laboratoriumEtanol to jeden z podstawowych rozpuszczalników organicznych stosowanych w laboratoriach chemicznych. Najczęściej wykorzystuje się etanol bezwodny o stężeniu 99,8% oraz rektyfikat o stężeniu 96%. Klasa czystości CZDA (czysty do analizy) określa parametry jakościowe, kwalifikujące etanol do użytku przy pracach badawczych i analitycznych w laboratorium. Alkohol etylowy 99,8% w przemyśle wykorzystuje się głównie jako dodatek do ropopochodnych paliw w silnikach oraz produkcji aldehydu octowego, natomiast alkohol etylowy 96% używa się w przemyśle kosmetycznym oraz farmaceutycznym. Stanowi surowiec m.in. do produkcji środków dezynfekujących oraz roztworów substancji leczniczych.

 

Alkohol etylowy skażonyZgodnie z rozporządzeniem środkami skażającymi alkohol etylowy są np. aceton, eter, alkohol izopropylowy. Alkohol etylowy skażony nie obowiązuje akcyza i nie jest zdatny do spożycia. Dzięki wysokiej klarowności i szybkiemu odparowywaniu zastosowanie znalazł głównie jako preparat do czyszczenia powierzchni oraz produkcji perfum. Istnieją różne metody skażania etanolu zgodnie z obowiązującymi przepisami, jednak najpopularniejsza jest tzw. metoda europejska skażania etanolu, gdzie substancjami skażający jest propanol, 2-butanol oraz bitrex w niskich stężeniach poniżej 1%. 

 

Gdzie kupić alkohol etylowy do użytku w laboratorium?Na naszej stronie internetowej posiadamy szeroki wybór alkoholu etylowego do użytku w laboratoriach chemicznych w zależności od stężenia, producenta oraz wielkości opakowania. W ofercie posiadamy alkohol etylowy w stężeniach od 40% do 100% oraz etanol do specjalnych zastosowań np. HPLC, GC. Szczególnie polecamy etanol naszej produkcji dostępny w najpopularniejszych stężeniach 96% oraz 99,8%, pakowany w poręczne opakowania zbiorcze po 6 szt.

Etylowy alkohol 96%, CZDA [64-17-5]

Alkohol etylowy 96% CZDA
 Etylowy alkohol 96% czda Etanol 96% czda

Etylowy alkohol bezwodny 99,8%, CZDA [64-17-5]

Alkohol etylowy 99,8% czda
 Etylowy alkohol 99,8% czda Etanol 99,8% czda

Alkohol etylowy, 99,9% bezwodny, skażony

Alkohol etylowy bezwodny, skażony


Pełną ofertę znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej, wpisując numer CAS w naszą wyszukiwarkę odczynników chemicznych umieszczoną na górze strony.


Przejdź do strony głównej
payu

Wszystkie prawa zastrzeżone - Odczynniki chemiczne POL-AURA - 2022
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu